top of page

O CINDERELLABALLET

Baletní školu založila před 15ti lety MgA. Ida Fišerová, solistka baletu Národního divadla.

Od té doby prošly taneční průpravou stovky studentů.

Vyučujeme baletní průpravu děti od 4 - 18 let.
Naši žáci mohou v 11 letech nastoupit studium na Taneční konzervatoři, anebo tančit jen tak pro radost a stát se celoživotním milovníkem baletu.
Baletní lekce navštěvují i dospělí frekventanti.

Několik našich žáků úspěšně splnilo přijímací řízení na konzervatoř a někteří již úspěšně absolvovali.

Naši lektoři jsou tanečníci, profesionálové z řad bývalých členů Národního divadla, absolventi Taneční konzervatoře a HAMU v Praze.  Hovoří plynně anglicky, francouzsky i rusky.

Baletní sál

ADRESA: Českomalínská 35, Praha 6

Trénujeme v baletním sále, kde je dostatek denního světla, zrcadlová stěna s baletními tyčemi  a originální, odpruženou podlahou zvanou  baletizol , která je zejména vyvinutá pro účely tance na špičkách.

Taneční úbor

Klasický baletní dres se sukýnkou si pořizuje každý sám. Součástí jsou světlé punčocháče a baletní piškoty (cvičky bez vystužení). Malé děti mají vyriantu světle růžovou a starší žákyně chodí v černých dresech. Je nutné si před každou výukou sepnout vlasy do drdolu. Od 10ti let si dívky pořizují špičky.

Na vystoupení každému účinkujícímu zapůjčíme kostým,  který je v ceně školného.

Metodika výuky

Školní rok je rozdělen do dvou pětiměsíčních výukových bloků.
Od září do ledna se věnujeme treninku, který je zakončen ukázkovou lekcí pro rodiče – open class.
Od ledna pak začínáme nacvičovat choreografie pro finální představení v divadle, které se uskuteční v červnu. V červenci pořádáme letní kurzy – soustředění.

Každá skupina má vytvořen vlastní plán výuky - propracovanou a léty vyzkoušenou efektivní metodu, podle toho, co chceme během 18ti týdnů zvládnout.

Spolupracujeme

V roce 2016 jsme získali záštitu Městské části Praha 6

Profesionální zázemí nám pravidelně poskytuje divadlo Semafor, kde každoročně pořádáme představení např. Louskáček, Šípková Růženka, Labutí jezero, Coppélie, Bayadera, Don Quijotte. Naši hosté jsou přední pražští solisté Národního divadla např. Adam Zvonař, Francesco Scarpato, Jiří Kodym,  Michal Štípa, Slava Burlac, Michaela Wenzelová, Andrea Kramešová, Irina Burduja, Olga Bogoliubskaia, Darja Lazucova a další.

Firma Grishko a Sansha nám poskytuje při nákupu baletního úboru slevu.

Jevištní zkušenost

Naši žáci si v jevištním osvětlení, v kulisách a v kostýmech mohou před plným hledištěm diváků vyzkoušet jaké to je vystupovat v opravdovém divadle. Naše dosavadní projekty na jevišti se těší  velké oblibě a pro rodiče účinkujících je pokaždé velký zážitek  vidět své děti tančit na podiu vedle opravdových profesionálů z divadla. Tato akce je nezapomentulný zážitek pro celou rodinu a je provázena dojetím i rodičovskou pýchou. Vystoupení  v divadle ukazuje jak veliký pokrok žáci během školního roku udělali.

IMG_7650.JPG
bottom of page