top of page

Přehled našich kurzů

Baletní školu založila před 15ti lety MgA. Ida Fišerová, solistka baletu Národního divadla.

Od té doby prošly taneční průpravou stovky studentů.

Vyučujeme baletní průpravu děti od 4 - 18 let.


Naši žáci mohou v 11 letech nastoupit studium na Taneční konzervatoři, anebo tančit jen tak pro radost a stát se celoživotním milovníkem baletu.
Baletní lekce navštěvují i dospělí frekventanti.

Několik našich žáků úspěšně splnilo přijímací řízení na konzervatoř a někteří již úspěšně absolvovali.

Naši lektoři jsou tanečníci, profesionálové z řad bývalých členů Národního divadla, absolventi Taneční konzervatoře a HAMU v Praze.  Hovoří plynně anglicky, francouzsky i rusky.

Školné

Ariely - 1x60 - 3.500 Kč

Kamelie - 1x60 - 3.500 Kč

Coppelie - 1x60 - 3.500 Kč

Odety - 2x60 - 6.000 Kč

Bajadery - 2x90 - 8.640 Kč

Dospělí - 1x60 - 3.600 Kč

  • sourozenci sleva 10 %

  • Kalkulujeme 19 lekcí 1x týdně nebo 38 lekcí 2x týdně za 5 měsíců

Screenshot 2024-05-14 at 21.41_edited.jp
ariely.jpeg

01

3.500 Kč

Ariely I / 4 roky

Lekce je rozdělena  do několika výukových bloků. Dbáme na správné postavení těla, které je podepřeno posilováním na zemi, protahováním končetin. S nejmenšími dětmi používáme pohybový slovník uzpůsobený  jejich věku a připodobňujeme jednotlivé cviky např. k názvům zvířátek. („žirafa, lachtan, kočka, kobra“ atd.). Při rozcvičení na zemi používáme pomůcky např.barevné podložky, protahovácí gumy na posilování, akustická dřívka pro rozvíjení rytmického cítění. Pro předškolní věk dětí volíme hravější formu a posilujeme dynamiku třídy k hlavnímu cíli, aby je cvičení bavilo. Nechybí ani snadné choreografie na dětské písničky a cvičrní s šátky, které děti milují.

02

3.500 Kč

Kamelie II / 6 let

V této skupině se více zaměřujeme na pohyb v prostoru. Využíváme protahovací cviky z přípravného kurzu a přidáváme cvičení ve stoji a skoky po diagonále. Rozvíjíme taneční projev pomocí improvizace a zapojujeme do cvičení práci paží. Stále v hodinách převažuje hravá forma, ale zkoušíme nastudovat snadnější choreografie z baletu např.Šípková Růženka. Tato skupina již se účastní veřejných baletních vystoupení společně se staršími ročníky v divadle Semafor. 

repertoar.jpg
coppelie.jpeg

03

3.500 Kč

Coppelie II / 7 let

Stále se jedná o baletní přípravku, kde v treninku převažuje protahování na zemi a dále rozvíjíme pohyb v prostoru pomocí skoků a poskoků po diagonále. Postupně přidáváme i lehčí akrobacii (stojky,mosty,hvězdy), které děti velmi baví. Při zvládnutí správného postavení těla lze přistoupit k vyššímu baletnímu levelu – cvičení u tyče. Z probraných prvků vytváříme pásma kratších choreografií.

04

6.000 Kč

Odety III / 8 - 9 let

 Postupem let se žáci naučí základy cvičení u tyče a na volnosti, vedení paží - port de bras (včetně francouzského pojmenování cviků). Pro potřebné získání ohebnosti stále zařazujeme do treninku vytahování nohou do provazu či posilování partií zad a břicha. V této skupině již lze nastudovat i snadnější verzi nějaké oroginální choreografie z klasického baletního repertoáru. („Louskáček, Šípková Růženka“) . Skladba cvičení dále směřuje k hlavnímu cíli, aby v dalším roce děti byly připravené zahájit techniku na špičkách. Tato disciplína se týká pouze dívek a lze ji zařadit do treninku po desátém roce věku.

odety.jpeg
bajadery.jpeg

05

8.640 Kč

Bajadery IV / 11+

Studenti, kteří vytrvají v kurzech a zařadí se do téro skupiny, mají za sebou již minimálně 5 – 6 let průpravy i více. S jistotou se pohybují po jevišti, mají skvělou ohebnost a vysoké rozsahy, osvojili si koordinaci horních a dolních končetin,  dovedou zatočit některé piruety a zvládají vysoké skoky. Naví c se zařazuje do treninku cvičení na špičkách u tyče i na volnosti. Na žácích této kategorie je většinou postavena skladba představení, které uvádíme vždy na konci školního roku.

06

Balet pro dospělé

3.600 Kč

Tento kurz je určen všem, kteří  se baletu věnovali v dětství, anebo  trenovali jinou sportovně – taneční disciplínu.

Naším krédem není z vás udělat baletní hvězdu, ale třeba se jen vydat po stopách někdejšího dětského snu, anebo jen zkrátka nahlédnout, co ve skutečnosti obnáší zaujmout správně polohu "demi - plié". Věk nerozhoduje, záleží jen na vaší kondici a míře nadšení.

dospeli.jpg
received_217615066184696 (1)CB.jpeg

07

Moderní tanec

Taneční styl Contemporary je vhodný pro studenty baletu, kteří již mají baletní průpravu (potřebnou ohebnost, akrobacii, pružnost) a dále se přímo nechtějí realizovat v baletu, anebo zkrátka chtějí kompenzovat balet nějakou změnou a současně se rozvíjet v obojím.

 Abyste si udělali představu, naše choreografie vypadají trochu jako z hudebních klipů (Madonna, Taylor Swift - na způsob taneční doprovodné skupiny).

Na kurzu není kladen takový nárok na baletní estetiku a úbor (děti tančí bosy, v ponožkách a v ležérním oblečení) - nebudete muset nic pořizovat.

V minulosti jsme spolupracovali se slavnými osobnostmi jako je Václav Kuneš první solista NDT1 Jiřího Kyliána v Haagu, který u nás pravidelně vyučoval.

bottom of page