Baletní noviny – ohlédnutí za rokem 2016 / 2017

Baletní listy

Veřejná představení v roce 2017

Dne 4.6.2017 jsme uvedli suitu z baletu Coppélie v divadle Semafor.

Pokračovali jsme  tom, co jsme započali v minulém školním roce a program obohatili o Mazurku z 1. jednání – mužského partu se ujal Martin Dinuš j.h. – bývalý člen baletu Národního divadla v Praze.

Tři náročné tance předvedly i žákyně mladších oddělení, které bravurně zatančily valčíky, jedny z nejkrásnějších, které pro balet napsal francouzský hudební skladatel Léo Delibes.

 

Ze 2. jednání jsme nastudovali navíc celou scénu z atelieru loutek mistra Coppelia včetně tanců Gigue a Španělský tanec – dívky zvládly všechny tance na špičkách.

Pas de deux hlavních hrdinů Svanildy a Franze zatančili první solistka baletu Národního divadla
Andrea Kramešová a solista Vaeceslav Burlac j.h.

vlevo Vaeceslav Burlac a Andrea Kramešová

Taneční program završily dívky z oddělení moderního tance, které se svojí lektorkou Terezou Chábovou, solistkou z Laterny Magiky, předvedly taneční kreaci z Havaje a originální choreografii Včelka Mája v podání  kapely Nightwork. Ráda bych tímto poděkovala naší nové pedagogické posile paní Zuzaně Hrzalové, baletní mistryni Laterny Magiky, která se věnovala přípravě solových variací nejstarších děvčat.

Dovolte, abych se podělila se všemi příznivci baletní školy o radostnou novinu, že se naše rodina těší z narození holčičky Lary, která přišla na svět uprostřed školního roku a zvládala s námi všechny přípravy na vystoupení statečně a disciplinovaně:-)

Vystoupení Akademie Základní školy Emy Destinnové

Dne 6.6.2017 proběhlo jako každý rok vystoupení Akademie. Letos jsme si připravili Prolog z baletu Šípková Růženka.

.

Měli jsme tu čest přivítat mezi čestnými hosty naše bývalé žákyně, které v současné době studují na Pražské taneční konzervatoři a jsou to:

Adina Richterová, Barbora Treichelová, Barbora Slováčková, Barbora Dvořáková. Děkujeme za skvělý výkon!

 

Tímto se s vámi loučím a těším se na další úžasný zážitek s žáky baletní školy Cinderella ve školním roce 2017/2018.

 

MgA. Ida Fišerová, ředitelka baletní školy Cinderella