Baletní noviny 2018

Open class prosinec 2017 – leden 2018
Na konci prvního pololetí jsme připravili řadu otevřených lekcí všech ročníků, kde děti ukázaly pokrok a technickou zdatnost v treninku, které jsou klíčové pro následné nastudování choreografií klasického repertoáru ve druhém pololetí školního roku pro účely závěrečného představení v divadle. Během open class předvedly všechny skupiny ukázku o délce 25min – 45min ve věkovém rozmezí 4 let až po ty nejpokročilejší, kteří náročné prvky trenují na špičkách.Ročník III. Kamelie - středně pokročilíVI. ročník Giselle

Představení v divadle Semafor- “Perličky z baletu” 17. červen
Ohlédnutí za školním rokem 2017-2018 bylo opět korunováno veleúspěšným představením v divadle Semafor dne 17.6.2018. Bylo opět úplně vyprodáno a aplaus trval skoro 10 minut. Hosty našeho matiné byli Michal Štípa, první solista, Michaela Wenzelová a Serghej Gherciu solisté baletu Národního divadla v Praze.Dále se pohostinsky zúčastnila Barbora Treichelová, letošní absolventka soukromé Pražské taneční konzervatoře a bývalá žačka baletní školy Cinderella, která bude s baletní školou spolupracovat jako nová lektorka.

Dívky z baletní školy předvedly nádherný výstup z Bajadery – Stíny, a to v nejtěžší formě na špičkách pod vedením lektorky Zuzany Hrzalové, baletní mistryně z Laterny Magiky. Na jevišti se objevilo na 14 baletek v bílých balerinách a závoji a postaralo se o velké nadšení v hledišti.

Velká pochvala patří i mladším žákyním, které předvedly náročný tanec Vloček z Louskáčka a skupině, která předvedla tanec Pas de trois z Louskáčka za účasti dvou chlapců naší baletní školy.

Děkujeme Městské části Prahy 6, která náš projekt v divadle Semafor částečně finančně podpořila.

Akademie pro ZŠ Emy Destinnové – červen
Opět jsme byli potěšeni možností vystoupit na akci ZŠ Emy Destinnové 6. června a předvedli jsme tanec Valse z Labutího jezera a intro Masky z 1. Jednání.
Ze zákulisí příprav na výstupy z baletu Bajadera a Labutí jezero

Akce Sportovec roku 2018
Dne 4.10.jsme měli tu čest vystoupit na ceremoniálu vyhlášení Sportovce roku 2018. Organizátoři vybrali Čínský tanec z Louskáčka a Pas de trois z téhož baletu. Děkujem Ministerstvu vnitra za důvěru.

Naši nejmenší
30.5.se na jevišti zrcadlového sálu v TJ Tatran Střešovice konala přehlídka vystoupení našich nejmenších žáků za podpory více jak 300 rodičů. Na programu byly tance Berušek, Motýlů a oblíbená skladba Frozen. Na přehlídce vystoupily ročníky Moderního tance se skladbami např.Queen nebo Moulin rouge a pohostinsky vystoupily i nejstarší dívky na špičkách, které měly předpremiéru Bajadery.

Moderní tanec  – náš vzácný host Václav Kunešmistrovské lekce v říjnu
Slavný tanečník a choreograf Václav Kuneš přišel mezi nás, aby obohatil naše lekce Moderního tance o své dlouholeté zkušenosti, které léta čerpal ve světových souborech (za všechny jmenujme Nederlands Dans Theater v Haagu Jiřího Kyliána). Bude nadále naším průvodcem a supervisorem , který pomůže našim žákům se technicky zdokonalovat a pokračovat v moderním tanci na té nejvyšší úrovni. Těšíme se na další spolupráci.