Taneční a baletní škola Cinderella - Pedagogové

Ida FIŠEROVÁ

Ida Fišerová

Ida Fišerová se narodila v Teplicích. V roce 1995 absolvovala pražskou Taneční konzervatoř pod vedením prof. Anety Voleské a Pavla Ždichynce. V roce 1995 nastoupila angažmá do pražského Národního divadla, kde působila jako členka baletu do roku 2004. V roce 1997 byla finalistkou celostátní baletní soutěže v Brně. Ztvárnila řadu rolí klasického i moderního repertoáru.

Za všechny jmenujme například Pas de quatre a Tarantellu
v Labutím jezeře, Vílu Jara v Popelce, Loutku Čertici, Čínský a Ruský tanec v Louskáčkovi Jurije Grigoroviče, Infantku v Isadoře Duncan, Číšnici v Psycho v komponovaném večeru Libora Vaculíka, Vílu Štědrosti a Karkulku v Šípkové Růžence Borise Bregvadzeho, titulní roli v Dítěti a kouzlech Jiřího Kyliána a dále v choreografiích Petra Zusky Mezi horami, Ways 03, Malou kurtizánu ve Zkrocení zlé ženy Johna Cranka. V plzeňském divadle J. K. Tyla ztvárnila postavu Amora v baletu Don Quijote.

Ida Fišerová s Jiřím Kyliánem

V roce 2000 započala magisterské studium na Taneční katedře HAMU (obor taneční pedagogika) pod vedením odb.as. Mahuleny Křenkové, po jehož zakončení nastoupila na pražskou Taneční konzervatoř. Zde působila jako pedagog 1. ročníku, obor klasický tanec. Od roku 2006 působila jako tajemnice baletu pražského Národního divadla a vedla sekretariát šéfa Baletu Petra Zusky.

Spolupracuje s několika tanečními školami a věnuje se baletní průpravě dětí od 4 let, ale i tanečním lekcím pro dospělé,
včetně výuky v rámci letních workshopů studia Trialog Dance Jana Jakla. V roce 2008 a 2009 byla členkou poroty Mezinárodní taneční soutěže Ašský střevíček.

Fotografie z představení

Videa z představení